Instalacje: grzewcze, wodne, kanalizacyjne, OZE – Jarocin, Pleszew, Krotoszyn, Środa Wielkopolska
 • Co zyskujesz dzięki kolektorom słonecznym?
  To pytanie interesuje i ciekawi nas najbardziej!
  - kliknij i dowiesz się wszystkiego.
 • Dotacja Hewalex Prosument 40%!
  Został uruchomiony specjalny program dotacji - ilość zestawów promocyjnych ograniczona. Kliknij i dowiedz się więcej.

 • To tylko kilka z naszych instalacji - kliknij i zobacz więcej!

Co zyskujesz dzięki inwestycji w kolektory słoneczne?

 • Oszczędności
  Po zamianie dotychczasowego źródła ciepła do podgrzewania wody użytkowej na instalację solarną zauważysz realne zmniejszenie rachunków lub ilości zużytego paliwa. W okresie od kwietnia do września opłaty za podgrzewanie wody będą praktycznie zerowe. Im większe było dotychczasowe zużycie ciepłej wody, tym większe oszczędności przyniosą kolektory. Dodatkowo, nie będzie trzeba się ograniczać w ilości wykorzystanej wody. Jeśli pralka lub zmywarka jest do tego przystosowana można podłączyć ją do ciepłej wody i zwiększyć korzyści. Poniżej znajduje się zestawienie kosztów podgrzewu 300l wody różnymi rodzajami energii oraz czas zwrotu inwestycji pokazany na wykresie.

       koszt podgrzewu wody
(www.solarblog.pl)

       
       (www.caldoris.pl)

Jeśli zastanawiasz się jeszcze nad inwestycją w kolektory załóż je teraz, zanim sezon letni znowu wystawi Ci rachunek.

 

 • Komfort
  Jest lato, a Ty żeby mieć ciepłą wodę musisz iść napalić w piecu? Po założeniu kolektorów możesz o tym zapomnieć. Nie trzeba poświęcać na to czasu oraz zarówno jak w przypadku podgrzewu wody grzałką elektryczną – czekać na ciepłą wodę. Latem dużo lepiej ten czas przeznaczyć na rozpalanie grilla niż pieca 😉
  A teraz spójrzmy na sytuację z innej strony: poniżej znajduje się kalkulacja ile Cię kosztuje spędzenie 20 minut w kotłowni przy piecu codziennie przez pół roku na przestrzeni 10 lat:

   
  6 miesięcy x 30 dni = 180 dni
  180 dni x 0,33h = 59,4h

  Płaca minimalna w 2013 roku wynosi 1600zł brutto (ksiegowosc.infor.pl)
  1600 zł brutto = 1181,38zł netto / miesięcznie
  czas pracy: 8h x 5dni w tygodni x 4tygodnie = 160h

  stawka na godzinę: 1181,38 / 160h = 7,38zł/h
  koszt spędzenia czasu przy piecu rocznie: 59,4h x 7,38zł/h = 438,37zł
  przez 10 lat: 438,37 x 10lat = 4383,70 zł

  Tutaj przedstawiamy wykres pokrycia ciepłej wody użytkowej (CWU) przez instalację solarną w skali roku:

   roczne pokrycie ciepłej wody

 

 • Mniejsze zużycie kotła
  Przejęcie ogrzewania wody przez kolektory odciąża kocioł który dotychczas się tym zajmował. Wiążą się z tym plusy takie jak: rzadsze serwisy, dłuższa żywotność, mniejsze zanieczyszczenie komina. Kotły stałopalne szczególnie w okresie letnim w funkcji podgrzewania tylko wody użytkowej okupione są wysokimi stratami rozruchowymi i postojowymi – piec musi się nagrzać i trzymać temperaturę dla ogrzewania samego bojlera. Dodatkowo, im starszy kocioł tym mniejsza jego sprawność, czyli żeby podgrzać tą samą ilość wody potrzebujemy więcej paliwa.

 

 • Uniezależnienie się od rosnących cen nośników energii
  Montaż kolektorów w pewnym stopniu uniezależni Cię od ciągle rosnących cen gazu, prądu, węgla czy oleju. Cała gospodarka idzie w kierunku pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych i podwyżki są i będą. Cena gazu w tym roku spadła? Spokojnie, to tylko po to, żebyś kupił teraz piec gazowy, a gdy już będziesz go używał, cena gazu z powrotem wróci do góry. Poniżej przedstawiamy wykres zmian cen nośników energii na przełomie 10 lat.

       

       Zakładając instalację solarną, stajesz się sam dla siebie producentem darmowej energii.

 

 • Podniesienie wartości nieruchomości
  Założyłeś kolektory i sprzedajesz dom? Dzięki tej instalacji jego wartość jest niewątpliwie wyższa, argumenty przemawiają same. A może jednak go wynajmujesz? W takim przypadku oszczędności idą do Twojej kieszeni.

 

 • Zabezpieczenie przed karami za zbyt dużą emisją CO2
  Polska, zgodnie z postanowieniami UE do roku 2020 musi spełnić warunki tzw. Pakietu energetyczno – klimatycznego pod hasłem 3x20proc., czyli zmniejszenie emisji CO2 o 20%, uzyskanie 20% udziału odnawialnych źródeł energii w produkcji energii oraz 20 procentową poprawę efektywności energetycznej (www.energetyka.wnp.pl )
  Kto wie, jakie pomysły będzie miał nasz rząd jeśli te warunki nie zostaną spełnione?