Instalacje: grzewcze, wodne, kanalizacyjne, OZE – Jarocin, Pleszew, Krotoszyn, Środa Wielkopolska
  • Co zyskujesz dzięki kolektorom słonecznym?
    To pytanie interesuje i ciekawi nas najbardziej!
    - kliknij i dowiesz się wszystkiego.
  • Dotacja Hewalex Prosument 40%!
    Został uruchomiony specjalny program dotacji - ilość zestawów promocyjnych ograniczona. Kliknij i dowiedz się więcej.

  • To tylko kilka z naszych instalacji - kliknij i zobacz więcej!

Jak zmniejszyć rachunki?

Z roku na rok rosnące rachunki zarówno w domu jak i w firmie powodują, że właściciele zaczynają szukać sposobów na ich zmniejszenie. Są to głownie opłaty za energię elektryczną i ogrzewanie powierzchni użytkowych i ciepłej wody. W tym wpisie skupimy się na energii cieplnej. Ogrzewanie paliwem stałym jest obecnie najtańsze, ale coraz słabsza jakość węgla, która przekłada się na jego większe zużycie, wymagający dużej obsługowości oraz powodujący „brudne ręce” system zostaje powoli wykreślany z użycia. Innym używanym paliwem, droższym w ogrzewaniu ale bezobsługowym jest gaz ziemny. Zdecydowanie najdroższymi w chwili obecnej źródłami ciepła są: gaz płynny – propan oraz olej opałowy. Kolektory słoneczne stanowią najlepszą alternatywę dla wszystkich powyższych źródeł ciepła w zakresie ogrzewanie wody użytkowej, przemysłowej i basenowej. Dobrze dobrana instalacja pozwala pokryć 60% rocznego zapotrzebowania na ciepłą wodę. Co prawda – koszt instalacji solarnej nie należy do najmniejszych, ale zakup i montaż kolektorów jest w pełnym tego słowa znaczeniu inwestycją i najlepszym sposobem na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie wody. Koszt pracy instalacji do grzania wody użytkowej w budynku jednorodzinnym to zaledwie 50 zł na rok. Na naszej stronie, w zakładce „o kolektorach” znajdują się wszystkie zalety płynące z montażu instalacji solarnej. Ale, jak zwykle jest jedno ale. Decydując się na zakup powyższej instalacji pamiętajmy, że tylko dobrze dobrana, na markowych produktach oraz poprawnie zamontowana instalacja spełni założone oczekiwania oraz zapewni 20-30 letnie bezpieczeństwo dobrze zainwestowanych pieniędzy. Jeśli chcesz w okresie letnim, przez pół wiosny oraz pół jesieni zapomnieć o czymś takim jak grzanie wody użytkowej, zainwestuj w najtańszą z możliwych – energię słoneczną. Do czerwca 2014 roku jest możliwość skorzystania z dotacji 45% na zakup i montaż kolektorów na domki jednorodzinne i wspólnoty mieszkaniowe. Przygotowujemy wszystkie dokumenty potrzebne do uzyskania takiej dotacji. Istnieją również specjalne programy dotacji dla MŚP na instalację odnawialnych źródeł energii, w tym instalację solarną, które również pozyskujemy dla naszych klientów. 

Zainwestuj w najlepszy sposób na pewne zmniejszenie rachunków, zwiększenie ilości swojego wolnego czasu dzięki inwestycji w instalację solarną

Zapraszamy do dalszego czytania naszej strony, kontaktu oraz umówienia się na niezobowiązującą wizytę na miejscu przyszłej inwestycji.

Życzymy samych słonecznych dni!

Post Navigation